איפה להשקיע כסף באופן הכלכלי ביותר עבורכם?

בשנים האחרונות גוברת המודעות של אנשים רבים לחשיבות השקעת כספים על פני חיסכון בלבד. חיסכון הוא אלמנט חיוני עבור מרבית האנשים על מנת שיוכלו לצבור הון אותו יוכלו להשקיע, אך חיסכון ללא השקעה עשוי להיות כרוך גם בהפסד. כאשר הכסף שלכם שוכב בחשבון הבנק שלכם הוא למעשה נשחק ומאבד מערכו לאורך זמן.

השקעה חכמה של הכסף במכשירי השקעה חכמים היא האפשרות הכלכלית ביותר עבורכם. אין זה אומר שהיא חפה מסיכונים, אלא שלרוב פוטנציאל הרווח גבוה הרבה יותר לאורך זמן.

נדל”ן או שוק ההון?

ישנן מספר אפשרויות להשקעה כאשר הנפוצות שבהן הן השקעה בשוק ההון והשקעה בנדל”ן. 

בדרך כלל השקעה בנדל”ן מצריכה הון עצמי לא מבוטל על מנת שתוכלו לרכוש נכס נדל”ני בישראל, אשר לא תמיד יניב עבורכם רווח מספק ביחס להשקעה. בערי המרכז התשואה החודשית הממוצעת מנדל”ן הינה פחות משלושה אחוזים, בעוד שנכסים בפריפריות הרחוקות יכולים להניב בממוצע כארבעה אחוזי תשואה חודשית.

עם זאת חשוב לזכור כי לא מדובר בהכנסה נקייה אלא כזו שמעל תקרה של 5000 ש”ח מצריכה תשלום מס וזה עוד לפני שדיברנו על תיקונים שנדרשים מעת לעת, הוצאות שונות על הנכס וכן חודשים ללא שכירות. 

השקעה בשוק ההון לעומת זאת, מאפשרת גמישות גדולה יותר הן בגובה השקעה, הן ברמת הסיכון והן באחוזי התשואה המשוערים. אם אתם מחזיקים בדעה קדומה שהשקעה בשוק ההון היא מעין הימור, עליכם לדעת כי כאשר השקעת הכספים מתנהלת באופן חכם ומושכל, היא יכולה להוות השקעה בטוחה יחסית. 

למעשה כמעט כולנו משקיעים כיום בשוק ההון בדרך כזו או אחרת. הפנסיות שלנו מושקעות בשוק ההון כמו גם קרנות השתלמות וקופות גמל. 

אם כך, כאשר עולה השאלה הגדולה “איפה להשקיע כסף?” התשובה הראשונה היא שזה תלוי. אבל באופן כללי האפשרות המתאימה ביותר למרבית האוכלוסייה היא בשוק ההון. 

מהם יתרונות ההשקעה בשוק ההון? 

להשקעה בשוק ההון ישנם יתרונות רבים ומגוונים אשר נוגעים כמעט לכל אדם ומאפשרים לו לבחור את אפיקי ההשקעה המתאימים ביותר עבורו. אלה 9 יתרונות משמעותיים של השקעה בשוק ההון:

יתרונות מס

רווחים המופקים מהשקעה בשוק ההון מצריכים תשלום מס הנקרא “מס רווחי הון”. זהו מס בגובה 25% אשר משולם על כל אפיק השקעה הוני שמניב רווחים. עם זאת, ישנם מכשירי השקעה אשר מאופיינים בהטבות מס שונות עבור אוכלוסיות שונות כמו שכירים, עצמאיים או גמלאים. תכנון תיק השקעות באמצעות יועץ השקעות מקצועי ומיומן, יאפשר לכם ליהנות מהשקעה מניבה ואיכותית בשוק ההון הכרוכה בתשלום מס נמוך יחסית. 

בטחונות

ניירות ערך מייצגים מניות עשירות ויכולים לשמש כערבון להבטחת מימון כגון הלוואות מגופי מימון שונים, חברות ביטוח ובנקים, כך שלמעשה ניתן למנף את הכסף שלכם ולייצר ממנו עוד כסף באמצעות השקעה נכונה.

סודיות

השקעה בניירות ערך מבטיחה סודיות בניהול הכספים שלכם, שכן ניירות ערך פיננסיים אינם מוחשיים באופיים.

גמישות

מניות נסחרות ביחידות ובהיקפים משתנים עבור משקיעים ברמות הכנסה שונות. איגרות חוב גם הן כרוכות במחיר סביר למדי ומצריכות הון נמוך יחסית בהשוואה להשקעות חלופיות כגון נדל”ן. משום כך ניתן להתאים השקעה בניירות ערך ובמניות לרמת ההכנסה הספציפית של המשקיעים ולהון שצברו.

נוחות תפעולית

מכיוון שהשקעה בניירות ערך מייצגת את הפרדת הבעלות מההנהלה, אין צורך בהתחייבות אישית של המשקיע כדי לייצר תשואה. בנוסף משקיעים פטורים מהתעסקות שוטפת במכשירי ההשקעה השונים בשוק ההון, בניגוד להשקעות בנדל”ן למשל, אשר לרוב מצריכות מעורבות גבוהה של המשקיע לאורך הקמת הפרוייקט או ניהול הנכס.

נזילות

מניות ואגרות חוב ניתנות להעברה בקלות בהשוואה לנכסים אחרים כגון נדל”ן. לכן משקיע יכול לקנות ולמכור בנוחות ניכרת.

גידור מפני אינפלציה

מחירי ניירות הערך בטווח הארוך נוטים לעלות על האינפלציה. לכן השקעה בניירות ערך יכולה להוות גידור אמין מפני אינפלציה בטווח הארוך.

פיזור הסיכון ומקסום התשואות

מגוון ניירות הערך הרשומים בבורסות מספקים למשקיעים הזדמנות למזער את חשיפתם למוקד סיכון ספציפי על ידי פיזור השקעותיהם על פני מבחר רחב של מניות. תועלת זו הופכת לקונקרטית יותר על ידי שימוש בתוכניות השקעה קולקטיביות כגון קרנות נאמנות המשקיעות חסכונות מאוחדים תוך שימוש במומחיות מיוחדת שהיא מעבר ליכולתו של משקיע בודד.

בחירה בסגנון השקעה

ישנם משקיעים שונים עם העדפות וצרכים שונים ומשום כך חשוב שיהיו אפשרויות השקעה שונות. בשוק ההון ניתן למצוא מגוון מכשירי השקעה ומסלולים המאופיינים ברמות סיכון שונות, אפשרויות תשואה משתנות, פרקי זמן שונים ועוד. כל משקיע יכול לבחור את האופן בו הוא מרגיש הכי בטוח להשקיע ולמשך הזמן שהוא רוצה לעשות זאת.

מעורבות רשות שוק ההון

לבסוף חשוב לציין כי בין היתר מופקדת הרשות על תפקיד ההגנה על האינטרסים של המשקיעים. כל משקיע עם תלונה כלשהי, יכול לפנות לרשות שוק ההון על מנת לקבל מענה במקרים של חשד להתנהלות לא תקינה.

השקעה בשוק ההון מתאימה כמעט לכל אחד

בשונה מאלטרנטיבות השקעה אחרות אשר מצריכות הון גבוה במיוחד, כרוכות בסיכון גבוה או בתשואות נמוכות – השקעה בשוק ההון עשויה להתאים כמעט לכל אדם.

היצע מסלולי ההשקעה רחב ומגוון ופונה לקהלים שונים של משקיעים: לאלו שמעדיפים השקעה סולידית עם סיכון נמוך ולאלה שמעדיפים להגדיל את אפשרויות התשואה עם השקעה ברמת סיכון גבוהה יותר.

השקעה בשוק ההון אפשרית גם בסכומים נמוכים וניתן להתאים אותה לפרקי זמן המתאימים לצרכיו של כל משקיע. 

מנהלי ההשקעות בחברת wise הינם בעלי ניסיון עשיר במגוון סוגי ההשקעות בשוק ההון וביצירת תיק השקעות מנוהל שמתאים בדיוק להעדפות, לצרכים ומטרות של כל לקוח.

רוצים להתקדם לתיק השקעות שמותאם בדיוק עבורכם? צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם. 

אפעל 6, פתח תקווה

פקס: 073-7684148

076-5401115

sherut@wise-fp.co.il

WordPress Video Lightbox Plugin