מהו תפקידו של יועץ פיננסי למשפחה וכיצד הוא יכול לשפר את עתידכם הכלכלי?

מהו תפקידו של יועץ פיננסי למשפחה וכיצד הוא יכול לשפר את עתידכם הכלכלי?

לא פעם, אנשים פרטיים ובמיוחד בעלי עסקים, מפתחים, מתחזקים ומצמיחים את הנכסים הפיננסיים שלהם באמצעות תכנון פיננסי נבון. תכנון פיננסי משפחתי אינו יוצא דופן. תכנון פיננסי הוא לעתים קרובות יותר פשוט כאשר צריך לשקול רק את הנתונים הפיננסיים האישיים שלכם.

עם זאת, כשמוסיפים את הנתונים הפיננסיים של בן או בת הזוג ושל ילדיכם, העניין כבר הופך למורכב יותר. לאירועי חיים גדולים כמו נישואים, הבאת ילדים, מימון לימודים אקדמיים ופרישה יש השפעה עצומה על התכנון הפיננסי. מסיבה זו, חשוב להתחיל לתכנן ולחסוך עבור היעדים שלכם שנים מראש ולהתנהל כלכלית באופן שקול וחכם.

איך עושים את זה נכון? במאמר זה נביא לכם סקירה כללית של תהליך התכנון הפיננסי של המשפחה וכמה טיפים למרכיבים ולשלבים השונים שלו.

מהו תכנון פיננסי משפחתי?

תכנון פיננסי משפחתי הוא בדיוק מה שזה נשמע – תכנון לעתיד של הכספים של משפחתכם. מטבעו, תכנון פיננסי משפחתי אינו דבר שאחד מבני המשפחה מבצע בעצמו. במקום זאת, זהו תהליך משותף, המנוהל באופן אידיאלי על ידי בני זוג. תהליך לוקח בחשבון את המשאבים, האחריות והמטרות לטווח הקצר והארוך של המשפחה כולה.

יצירת תוכנית פיננסית מסודרת היא רעיון נהדר עבור כל משפחה – הן עבור משפחות בעלות קשיים כלכליים והן עבור משפחות בעלות הון גבוה. התהליך גורם לבני המשפחה לתקשר על החלומות והחששות הפיננסיים שלהם. בנוסף, זה מאפשר למשפחות ליצור יחד מתווה סביר כיצד להשיג את המטרות שהצבתם לעצמכם.

שנים נוטות לחלוף מהר מאוד ויצירת תוכנית פיננסית משפחתית עוזרת להבטיח שלא תפספסו אבני דרך פיננסיות חשובות רק כי לא התכוננתם עבורן. קיום תוכנית כלכלית משפחתית מוצקה שתוכלו להתייחס אליה לאורך השנים תפחית באופן דרמטי את הלחץ הכלכלי המשפחתי בטווח הארוך, ולבסוף, עם ההדרכה הנכונה, משפחות יכולות למנף אסטרטגיות פיננסיות, להקצות כסף ביעילות רבה יותר למטרות עתידיות ולאמץ התנהלות כלכלית נכונה.

מי צריך יועץ פיננסי משפחתי?

רבים מהלקוחות שלנו הן משפחות עם הון פיננסי גבוה, משפחות צעירות שבונות את עתידן הכלכלי ומשפחות שמתמודדות עם קשיים כלכליים. עבור כל אחד מסוגי המשפחות הללו מומלץ ליצור תוכנית פיננסית באמצעות יועץ פיננסי למשפחה. תכנון פיננסי משפחתי יכול להיות מאתגר ללא הדרכה וסיוע של יועץ פיננסי מקצועי.

בניגוד לכמה צורות אחרות של תכנון פיננסי, תכנון פיננסי משפחתי כרוך בתקשורת משמעותית בין הצדדים. בנוסף, על מנת שזה יהיה יעיל, שני הצדדים צריכים להיות פתוחים וישרים לגבי מצבם הפיננסי האישי והמטרות הפיננסיות שלהם לטווח ארוך.

מתכנן פיננסי בעל ניסיון ואובייקטיביות יעזור לכם לפתור כל מחלוקת פוטנציאלית שתתעורר ויעזור לכם לתעדף את היעדים הפיננסיים המשפחתיים שלכם ולקבוע לוחות זמנים. הבטחת הגעה לתוכנית פיננסית משפחתית הוגנת ובת השגה כמעט תמיד דורשת סיוע של איש מקצוע.

שלבים לתכנון פיננסי משפחתי

זה תמיד רעיון טוב שיהיה לכם קצת ידע לפני הפגישה עם יועץ. ככל שתהיו מוכנים יותר, כך היועץ הפיננסי שלכם יוכל לעזור לכם יותר.

סקירה פיננסית

תהליך התכנון הפיננסי של המשפחה מתחיל ביסודות: סקירה של ההכנסה המשותפת וההוצאות שלכם. זה יכול להיות מאתגר עבור נשואים טריים שלוקחים על עצמם תהליך תכנון פיננסי משפחתי בפעם הראשונה. שילוב הכספים שלכם עם אדם אחר וההוצאות שלו, לא תמיד מרגיש טבעי בהתחלה. עם זאת, זה הכרחי להתחיל לחשוב על הכספים המשפחתיים שלכם במקום רק על המטרות האישיות של כל אחד מכם.

סקירה של ההוצאות המשותפות שלכם צריכה לכלול אסטרטגיה כיצד אתם מתכוונים לנהל אותן. חשוב ליצור תעדוף של החובות שיש לשלם תחילה ולקבוע ציר זמן כיצד אתם הולכים לעשות זאת. ציר הזמן הזה יהיה כמובן תלוי בהכנסות ובהוצאות שלכם.

הצבת מטרות

החלק הבא הוא החלק המרגש של תכנון פיננסי משפחתי. לאחר שסיפקתם את הפרטים של ההכנסות המשפחתיות שלכם, הגיע הזמן להחליט כיצד אתם רוצים להשתמש בה.

זה הזמן לחלום בגדול ולתכנן את העתיד (בגבולות ההגיון, כמובן). בדרך כלל הכי הגיוני להתחיל עם המטרות הפיננסיות המשפחתיות לטווח הארוך שלכם, כמו תכנון הפרישה או חיסכון לרכישת בית. 

לאחר שתקבעו את אלה, תוכלו לעבור אל היעדים הפיננסיים שלכם לטווח בינוני, שהם בדרך כלל בטווח של שנתיים עד ארבע שנים. אלה עשויים לכלול קניית רכב מסוים או חיסכון לחופשה משפחתית.

לבסוף, ערכו תכנית להשגת היעדים הפיננסיים לטווח הקצר שלכם, שהם בדרך כלל היעדים שלכם לשנה הבאה. עד שתגיעו לנקודה זו בתהליך התכנון, אתם אמורים לקבל מושג טוב על מה ריאלי כלכלית עבור המשפחה שלכם בשנה הקרובה. 

תכנון פרישה

תכנון פרישה הוא הדרך הטובה ביותר להבטיח לכם ולמשפחתכם את רמת החיים בעתיד. תכנית פרישה כוללת גם יצירת תכנית עזבון וחסכונות ארוכי טווח שיועברו לילדכם בעתיד.

אף פעם לא מוקדם מדי לחשוב על התהליך הזה וככל שתתחילו לחסוך ולנהל את כספכם בתבונה בשלב מוקדם בחיים, כך תוכלו להערך באופן הטוב ביותר לגיל הפרישה וכמובן לנהל באופן טוב ובטוח יותר את עתידכן הכלכלי. 

תמיד השקעה טובה

תכנון פיננסי משפחתי הוא תהליך מורכב וזורם. מדובר בכמות לא מבוטלת של עבודה, אבל ברגע שפיתחנו תוכנית פיננסית משפחתית מוצקה, היא תחלק דיבידנדים בטווח הארוך. זה לא רק ישתלם כלכלית, אלא גם יעניק לכם ולמשפחתכם מתווה ברור של דרככם הפיננסית. 

בין אם נקלעתם לקושי כלכלי ובין אם אתם רוצים לנהל טוב יותר את ההון המשפחתי שלכם, ייעוץ פיננסי משפחתי יכול לסייע לכם באופן דרמטי ליצור דרך פיננסית מגובשת וטובה ולהשיג את המטרות הפיננסיות שלכם בעתיד. אם אתם מוכנים לצאת לדרך, אנחנו כאן כדי ללוות אתכם באופן המקצועי והנכון ביותר עבורכם.

אפעל 6, פתח תקווה

פקס: 073-7684148

076-5401115

sherut@wise-fp.co.il

WordPress Video Lightbox Plugin