מהו תפקידה של סוכנות ביטוח פנסיוני ומהי האפשרות הטובה ביותר לניהול פנסיוני?

מהו תפקידה של סוכנות ביטוח פנסיוני ומהי האפשרות הטובה ביותר לניהול פנסיוני?

סוכן ביטוח פנסיוני מסייע ללקוחותיו בבחירת ביטוחי חיים וביטוחים פנסיוניים נוספים בהתאם לצרכים ולהעדפות שלהם. בנוסף, סוכן הביטוח הפנסיוני אחראי על בחירת מוצרי החיסכון הפנסיוניים של הלקוח כמו קרן פנסיה, קופת גמל וקרן השתלמות.

בניית תיק פנסיוני איכותי ומקיף הוא דבר חיוני וחשוב במיוחד עבור כל אדם ויש לו השלכות משמעותיות על עתידו הכלכלי של המבוטח ובני משפחתו. משום כך, על סוכן הביטוח הפנסיוני מוטלת אחריות גדולה ליצירת תיק פנסיוני איכותי ולניהולו באופן מיטבי.

סוכן ביטוח פנסיוני יכול לעבוד באופן עצמאי או כחלק מסוכנות ביטוח. כיום ניתן לקבל שירותים גם מיועץ פנסיוני אך חשוב לדעת ישנם מספר הבדלים מהותיים בין שני סוגי התפקידים. 

מהם ההבדלים בין סוכן ביטוח פנסיוני ליועץ פנסיוני?

סוכן ביטוח פנסיוני

סוכן ביטוח פנסיוני עורך ניתוח של המשאבים של כל לקוח, של מצבו האישי והמשפחתי ושל חסכונותיו. בהתאם לכל הנתונים הללו, הסוכן יוצר תיק פנסיוני אשר כולל את המוצרים הפנסיוניים המתאימים ביותר ללקוח. 

בחירת המוצרים הפנסיוניים נעשית מתוך המוצרים שמציעות חברות ביטוח פנסיוניות ובתי השקעות איתם עובד סוכן הביטוח הפנסיוני. ישנם סוכנים אשר עובדים עם מספר מצומצם של חברות ואף נותנים בלעדיות לחברת ביטוח אחת ולעומתם ישנם סוכנים שעובדים עם מגוון רחב של חברות ולכן יכולים להציע ללקוחותיהם מגוון רחב של מוצרים פנסיוניים המדויקים לצרכים שלהם. סוכן ביטוח פנסיוני מקבל תשלום (עמלה) מחברות הביטוח על כל מוצר שהוא משווק ללקוחותיו ולעיתים גם פרמיות חודשיות בהתאם לסוג המוצר. 

יועץ פנסיוני

בדומה לעבודתו של סוכן ביטוח פנסיוני, גם יועץ פנסיוני עורך ניתוח של כלל המאפיינים האישיים, המשפחתיים והכלכליים של הלקוח ובהתאם ממליץ על התיק הפנסיוני הנכון ביותר עבורו. יועץ פנסיוני גובה מלקוחותיו תשלום עבור הידע הרב שרכש בתחום ומקבל עמלה זהה מכל חברות הביטוח, לכן הוא אינו מחויב לאף חברה.

מהם היתרונות והחסרונות של עבודה עם סוכן ביטוח פנסיוני ויועץ פנסיוני?

סוכן ביטוח פנסיוני

יתרונות:

  • אינו גובה סכומי כסף גבוהים משום הוא מקבל עמלות מחברות הביטוח איתן הוא עובד.
  • בוחר עם אילו חברות ביטוח הוא רוצה לעבוד ולכן יכול להציע את המוצרים של חברות הביטוח הטובות ביותר לפי ראות עיניו.
  • מכיוון שהוא עובד עם מספר מסוים של חברות ביטוח הוא מכיר את כל התכניות והביטוחים שלהן היטב ויודע להתאים ללקוחותיו את המוצרים המתאימים להם ביותר.
  • מקיים קשרי עבודה שוטפים עם חברות הביטוח ולכן יכול להשיג עבור לקוחותיו הטבות ותנאים מיוחדים.

חסרונות:

  • אינו עובד עם כל חברות הביטוח, לכן לקוחותיו יכולים לרכוש דרכו מוצרים פנסיוניים ממספר מוגבל של חברות. ישנם סוכני ביטוח פנסיוניים שאינן אובייקטיביים לחלוטין והם מקדמים מוצרים של חברות ביטוח איתם הם עובדים גם אם ישנן אפשרויות טובות יותר בחברות אחרות שאיתן לא עובד.

יועץ פנסיוני

יתרונות:

  • לרוב יועץ פנסיוני יהיה אובייקטיבי לחלוטין בנוגע להמלצה על המוצרים הטובים ביותר עבור לקוחותיו משום שאינו מחויב לאף חברה.
  • בעל ידע וניסיון עשירים בתחום הפנסיוני.

חסרונות:

  • יועץ פנסיוני מטעם הבנק בעל אינטרס לקדם את המוצרים שהבנק משווק ולכן אינו אובייקטיבי.
  • יועץ פנסיוני פרטי גובה תשלום עבור שירותיו המקצועיים ולכן עשוי להיות יקר יותר עבור הלקוח מאפשר סוכנות ביטוח פנסיוני או יועץ פנסיוני מטעם הבנק. 

מהם תפקידיו של סוכן ביטוח פנסיוני?

סוכן ביטוח פנסיוני הוא הרבה יותר מאדם המתווך בין חברות הביטוח למבוטחים. עבודתו ממלאת תפקיד מכריע במתן אפשרות לחברות וללקוחות פרטיים ליישם תוכנית חיסכון לפנסיה וליצור תיק ביטוחי מקיף המתאים ביותר לכל עובד ולכל לקוח. סוכן ביטוח פנסיוני מקצועי יכול לחסוך כסף רב ללקוחותיו ולסייע להם ביצירת ביטחון כלכלי עתידי.

מהו תפקידו של סוכן ביטוח פנסיוני עבור מעסיקים?

תפקידו של הסוכן יהיה לזהות את הצרכים של כל עובד ולייעץ לגבי התוכניות הפנסיוניות הנכונות עבור העובדים בחברה. הסוכן מלווה באופן אישי כל עובד ומנהל את ההסדר הפנסיוני של החברה מול העובדים וקרנות הפנסיה.

הסוכן אחראי לעדכון נתוניו האישיים והמשפחתיים של כל עובד מול החברה המנהלת את קרן הפנסיה או ביטוח המנהלים, על מנת שהעובד יממש היטב את זכויותיו ואת החיסכון הפנסיוני שלו. 

מדוע כדאי לעבוד עם חברת wise?

חברת wise מספקת מגוון שירותים פיננסיים ופנסיוניים תחת קורת גג אחת. בשונה מסוכני ביטוח פנסיוניים ומיועצים פנסיוניים עצמאיים אשר נותנים שירותים פנסיוניים, אנו מעניקים ללקוחותינו שירותים פיננסיים מקיפים. 

למעשה, אנו בוחנים את כל ההיבטים הכלכליים, הפנסיוניים, האישיים והמשפחתיים של כל לקוח ובהתאם יוצרים עבורו תכנית מוקפדת, יסודית ומקיפה לניהול כלכלי בכל ההיבטים. 

ההסתכלות ההוליסטית הזאת מאפשרת ללקוחותינו קבל שירות מקצועי ביותר וליהנות מניהול כלכלי מיטבי שרואה את המצב הקיים בהווה אבל גם את העתיד. 

אלו השירותים שאנו מציעים ללקוחותינו:

ניהול הון פנוי – אנו בוחנים מוצרים השקעה אשר מאפשרים ניהול נכון וחכם לכסף של כל לקוח ועל פי הצרכים והעדפות שלו.

חיסכון פנסיוני איכותי – אנו מציעים ללקוחותינו קופות גמל וקרנות השתלמות המתאימות ביותר לצרכיהם, תוך בחינה מעמיקה של כל מוצר וכל חברה על מנת שהחיסכון ישיג את התשואות הטובות ביותר עבור כל לקוח בהתאם לצרכיו. 

ניהול התיק הביטוחי של המשפחה – התאמה של הביטוחים הנכונים לכל משפחה על מנת להעניק את ההגנה הטובה ביותר. 

השקעות אלטרנטיבות – עולם ההשקעות הוא יותר ממניות ואג”חים. אנו חושפים את לקוחותינו לאפשרויות השקעה רחבות ומגוונות אשר יכולות להוות הזדמנויות מניבות עבורם. 

בחברה עובדים מגוון אנשי מקצוע מובילים בתחום ההשקעות ובתחום הפנסיוני, כך שאנו מציעים ללקוחותינו את השירותים הטובים והאיכותיים ביותר. נשמח לסייע גם לכם ביצירת עתיד כלכלי טוב יותר. לחצו כאן וצרו איתנו קשר. 

אפעל 6, פתח תקווה

פקס: 073-7684148

076-5401115

sherut@wise-fp.co.il

WordPress Video Lightbox Plugin