האם כדאי לקבל שירותים פיננסיים באופן עצמאי או באמצעות יועץ פיננסי מקצועי?

האם כדאי לקבל שירותים פיננסיים באופן עצמאי או באמצעות יועץ פיננסי מקצועי?

בכל הנוגע לקבלת שירותים פיננסיים לכל אחד יש דעה אחרת בעניין. ההורים יגידו לכם לפעול בדרך מסוימת, החבר מהצבא ימליץ על דרך אחרת ואפילו לשכן מלמעלה תהיה דעה נחרצת בעניין. מה נכון וכיצד עליכם לפעול כדי לנהל את כספכם באופן הטוב ביותר? 

התשובה היא כמובן באמצעות ייעוץ ותכנון של יועץ פיננסי מקצועי.

מתכנן פיננסי עורך רשימה של הכספים שלכם ואז יוצר תוכנית כלכלית שתעזור לכם להגיע ליעדים שלכם. חלק מהמתכננים הפיננסיים מספקים גם שירות של ניהול השקעות. למעשה, מתכננים פיננסיים יכולים לסנן את הרעש והעצות של כל האנשים הסובבים אתכם ולספק ייעוץ פיננסי מקצועי המותאם במיוחד לצרכים שלכם.

מה עושים מתכננים פיננסיים?

מתכנן פיננסי מנחה אתכם לעמידה בצרכים הפיננסיים הנוכחיים שלכם והשגת מטרות ארוכות טווח. זה אומר להעריך את המצב הפיננסי שלכם, להבין מה אתם רוצים שהכסף שלך יעשה עבורכם (גם עכשיו וגם בעתיד) ולעזור ליצור תוכנית שתביא אתכם לשם. מתכננים פיננסיים יכולים לעזור לכם לצמצם הוצאות, לשלם חובות, לחסוך ולהשקיע.

יועצים פיננסיים הם כמו רופאים: חלקם מומחים בתחומים מוגדרים, כמו מיסים או ניהול השקעות. אחרים, כמו מתכננים פיננסיים מוסמכים, יכולים להעניק שירותים פיננסים וייעוץ בשלל נושאים בתחום הפיננסי, החל מתקצוב והשקעות ועד לתכנון ביטוח ופנסיה.

האם אתם צריכים מתכנן פיננסי?

באופן כללי, ככל שהמצב הפיננסי שלכם מורכב יותר, כך תפיקו יותר תועלת מעזרתו של מתכנן פיננסי.

מתכננים פיננסיים יכולים לספק פרספקטיבה אובייקטיבית ולהביא מומחיות להחלטות לגבי איך כדאי להשקיע את כספכם, מה צריך להיות סדר העדיפויות הפיננסי שלכם ואיזה סוג של כיסוי ביטוחי והגנות אחרות אתם צריכים. מתכנן פיננסי יכול להיות מועיל במיוחד כאשר אתם עומדים בפני שינוי בחיים – למשל לפני נישואים, גירושין, קבלה או חלוקת ירושה.

מתכנן פיננסי אישי

סוג היועצים והמתכננים הפיננסיים המתאים ביותר עבורכם יהיה תלוי בצרכים שלכם, השלב בו אתם נמצאים בחיים וכמובן בתקציב שלכם.

עבור אלה עם צרכי תכנון מסובכים או מתמשכים, מתכנן פיננסי אישי ומקצועי עשוי להיות המתאים ביותר. מתכנן פיננסי יכול לספק ייעוץ הוליסטי, אחד על אחד, למצבים הפיננסיים המורכבים ביותר. חשוב לבחור במתכנן פיננסי בעל ניסיון עשיר והבנה רחבה ומעמיקה בשלל התחומים הפיננסים על מנת שתוכלו לקבל ליווי ותכנית פיננסית מיטביים עבור המאפיינים והצרכים הייחודיים שלכם. 

לפני שאתם בוחרים במתכנן פיננסי מסוים, בדקו האם אותו איש מקצוע נאמן ללקוחותיו ומציב את טובתם במקום הראשון.

ישנם יועצים ומתכננים פיננסים רבים אשר נהנים מעמלות מכירה של מוצרים פיננסים השייכים לחברות וגופים פיננסיים מסוימים. במקרה זה יש להם אינטרס מובהק לקדם את אותם מוצרים, לפעמים על חשבון טובתו של הלקוח. משום כל חשוב לבחור במתכנן פיננסי שאינו תלוי בשום גורם חיצוני. זה יבטיח לכם קבלת שירות מקצועי הממוקד בצרכים ובהעדפות שלכם ובלתי תלוי. 

מתכנן פיננסי לעומת יועץ פיננסי: מה ההבדל?

יועץ פיננסי הוא מונח רחב הכולל  אנשי מקצוע רבים ושונים שעוזרים לאנשים לנהל את כספם.

מתכנן פיננסי הוא סוג של יועץ פיננסי המתמקד בדרך כלל בהדרכה פיננסית הוליסטית בשלל תחומים פיננסיים. לדוגמה, מתכננים פיננסיים יכולים לעזור לכם לענות על שאלות כמו “כיצד אוכל לחסוך לפנסיה וללימודים באוניברסיטה של הילד שלי בו זמנית?”.

עבודה עם מתכנן פיננסי

שיחה ראשונית עם מתכנן פיננסי היא כמו דייט ראשון: זו ההזדמנות להכיר אחד את השני ולראות אם אתם משתלבים ברמה האישית והפילוסופית. נצלו את ההזדמנות הזו כדי לברר כל מה שאתם יכולים, למשל כיצד תוצג התוכנית הפיננסית ובאיזו תדירות עליכם לצפות לתקשורת שוטפת.

כאשר אתם פונים למתכנן פיננסי, התחילו בסקירה של מצבכם הפיננסי הנוכחי ושאלו שאלות בנושאים הבאים:

  • המטרות שלכם – מהו סדר העדיפויות הפיננסי שלכם לטווח הקצר והארוך?
  • התמונה הפיננסית הנוכחית שלכם – כמה כסף נכנס ויוצא? מה בבעלותכם ומה אתה חייבים?
  • רמת הסיכון המתאימה לכם – סדרת השאלות הזו על האופן שבו תנודות שוק המניות גורמות לכם להרגיש ומאפשרת לכם לבחור כמה מהתיק שלכם צריך להיות במניות לעומת השקעות סולידיות יותר כמו אג”ח.

כיצד מתנהל הייעוץ והליווי הפיננסי בחברתינו?

אנו מספקים מגוון רחב של שירותים פיננסיים מקצועיים על ידי שלל מומחים בתחומי השקעות, ניהול פיננסי, ניהול פנסיוני ועוד. אנו דוגלים ביצירת הליך מסודר ומקיף אשר נותן מענה מושלם לכל לקוח ועונה היטב על צרכיו.

הייעוץ והליווי שלנו כוללים ארבעה שלבים עיקריים:

  1. פגישת היכרות

בפגישה הראשונה נכיר את המאפיינים הייחודיים ונבחן את הצרכים האישיים שלכם, תוך הצגת תמונת מצב של הנכסים הקיימים. הערכת המצב הפיננסי שכם נעשית לאחר ניתוח מעמיק.

  1. קביעת אסטרטגיה

אנו מעניקים לכם המלצות לשיפור, המלצות לשימור ואסטרטגיה מושלמת לניהול תיק הנכסים של התא המשפחתי שלכם, מתוך ראיה הוליסטית רחבה ולאחר שקלול כל הצרכים שלכם. 

  1. יישום וביצוע

אנו מסייעים לכם לתרגם את האסטרטגיה לפועל וליישם את המלצותינו בתיק הפיננסי החדש.

  1. ליווי צמוד

אנו מעניקים לכם ליווי אישי ומתמשך תוך בקרה שוטפת ומעקב אחר מארג ההשקעות, תיקוף שינויים ועדכונם.

לסיכום – תכנון פיננסי מקצועי לרוב יהיה יעיל יותר מאשר תכנון פיננסי עצמאי. מתכנן פיננסי מומחה הוא למעשה גם מנהל תיקי לקוחות אישי ויש את היכולת, הידע והניסיון לבנות לכם תיק פיננסי מדויק לצרכים, להעדפות ולמטרות העתידיות שלכם. 

מתכנן פיננסי הינו יועץ פיננסי אשר מעניק לכם מענה מקיף ומלא לשאלות ולבטים ספציפיים בהתנהלות הפיננסית האישית שלכם ומסייע לכם לנהל באופן מיטבי את הכסף שלכם לאורך כל הדרך.

בעזרת ליווי מקצועי של מתכנן פיננסי תוכלו לדעת בדיוק אלו החלטות פיננסיות עליכם לנקוט בכל שלב ובכל מקרה. 

בחברת wise פועלים שלל יועצים ומתכננים פיננסים מומחים אשר מלווים ומסייעים ללקוחות רבים בארץ לנהל טוב יותר את כספם ואת עתידם הפיננסי. השירות מתאים לכולם: לרווקים ולצעירים, לזוגות ומשפחות ולמבוגרים לקראת גיל פרישה או אחריה. 

אפעל 6, פתח תקווה

פקס: 073-7684148

076-5401115

sherut@wise-fp.co.il

WordPress Video Lightbox Plugin