איך לבנות תיק השקעות וכיצד הר הביטוח משרד האוצר נכנס לתמונה? מדריך לניהול השקעות נכון – חלק ב’

איך לבנות תיק השקעות וכיצד הר הביטוח משרד האוצר נכנס לתמונה? מדריך לניהול השקעות נכון – חלק ב’

יצירת תיק השקעות וניהולו אינם עניין של מה בכך. מדובר בהשקעת ההון שלכם באפיקי השקעה שונים ומגוונים שמטרתה היא לגרום לכסף שלכם לעשות עוד כסף לאורך זמן. בחלק הקודם של המדריך שלנו עסקנו ביצירת אסטרטגיית השקעה, הכוח של ריבית דריבית והכרות עם סוגי ההשקעה השונים.

כעת נדבר על איזון תיק ההשקעות שלכם, על הבסיס לרכישה נכונה של מניות וכיצד אתרי “הר הביטוח” ו”הר הכסף” של משרד האוצר יכול לעזור לכם בניהול מיטבי של תיק ההשקעות שלכם ומצבכם הפיננסי בהווה ובעתיד.

לאחר שהבנו שיצירת גיוון בתיק ההשקעות שלכם חיונית ליצירת תשואות מיטביות לאורך זמן ולא פחות חשוב – ליצירת ביטחון גבוה יותר, הכירו מספר כללים בסיסיים לגיוון נכון בתיק ההשקעות שלכם.

איזון מניות ואיגרות חוב

אם רוב המשקיעים יכולים להגיע ליעדים שלהם עם שילוב של מניות ואגרות חוב, אז השאלה הסופית היא, כמה מכל סוג הם צריכים לבחור? תנו להיסטוריה להיות מדריך עבורכם אך קחו אותה בערבון מוגבל.

אם תשואה גבוהה יותר היא המטרה שלכם ואתם יכולים לסבול את הסיכון הגבוה יותר, לרוב מניות יהיו הדרך הנכונה עבורכם. העובדה היא שהתשואה הכוללת על מניות מבחינה היסטורית הייתה גבוהה בהרבה מאשר בכל סוגי הנכסים האחרים.

בספרו Stocks for the Long Run, הסופר ג’רמי סיגל מציג טענה חזקה לעיצוב תיק המורכב בעיקר ממניות.

הרציונל שלו: “במהלך 210 השנים שבהן בדקתי תשואות מניות, התשואה הריאלית על תיק מגוון רחב של מניות עמד על 6.6 אחוזים בשנה בממוצע”, ​​אומר סיגל.

משקיע השונא סיכונים עלול להרגיש לא בנוח עם תנודתיות לטווח קצר ולבחור בבטיחות היחסית של איגרות חוב, אך התשואה תהיה נמוכה יותר. “בסוף 2012, התשואה על אג”ח נומינליות עמדה על כ-2 אחוזים”, מציין סיגל. “הדרך היחידה שבה אג”ח יכולות להניב תשואה ריאלית של 7.8 אחוזים היא אם מדד המחירים לצרכן ירד בכמעט 6 אחוזים בשנה במשך 30 השנים הבאות. עם זאת, דפלציה בסדר גודל כזה מעולם לא נשמרה על ידי אף מדינה בהיסטוריה העולמית”.

מזומן הוא לא אופציה

בכל תערובת שתבחרו, וודאו שאתם עושים בחירה נכונה. אגירת מזומנים אינה אופציה למשקיעים מכיוון שהאינפלציה שוחקת את הערך האמיתי של המזומן. מקרה לדוגמא: בשיעור של 3% אינפלציה בשנה, 100,000 ש”ח יהיו שווים רק 40,000 ש”ח בעוד 30 שנים.

הגיל שלכם רלוונטי לא פחות מהאישיות שלכם. ככל שאתם מתקרבים לפרישה, עליכם לקחת פחות סיכונים שעלולים לסכן את יתרת החשבון שלכם בדיוק כאשר אתם צריכים אותה.

יש אנשים שבוחרים את יתרת המניות / אג”ח שלהם באמצעות “כלל 120”. הרעיון הוא פשוט: הורידו את גילכם מ-120. המספר המתקבל הוא החלק מהכסף שאתם מכניסים למניות. השאר נכנסים לאגרות חוב. לכן, אדם בן 40 ישקיע 80% במניות ו-20% באגרות חוב. עשר שנים מאוחר יותר, לאותו אדם צריכים להיות 70% במניות ו-30% באג”ח.

עם זאת, עליכם לזכור כי זהו עקרון כללי מאוד שלא מתאים לכל אחד וניהול תיקי השקעות מקצועי מתבסס על הנתונים האישיים של כל אדם כדי לפזר את ההשקעות.

ניתוח טכני ויסודי

אתם יכולים לבחור השקעות לתיק ההשקעות שלכם באמצעות תהליך של ניתוח טכני או ניתוח יסודי. בואו נסתכל על המשמעות של מונחים אלה, במה הם שונים ואיזה מהם הוא הטוב ביותר עבור המשקיע הממוצע.

ניתוח טכני

אנליסטים טכניים סורקים כמויות אדירות של נתונים במאמץ לחזות את כיוון מחירי המניות. הנתונים מורכבים בעיקר ממידע על תמחור עבר ונפח מסחר.

ניתוח יסודי מתאים לצרכים של רוב המשקיעים ויש לו יתרון של הגיון טוב בעולם האמיתי.

אנליסטים טכניים אינם מעוניינים במדיניות מוניטרית או בהתפתחויות כלכליות רחבות. הם מאמינים שהמחירים עוקבים אחר דפוס, ואם הם יכולים לפענח את הדפוס הם יכולים לנצל אותו עם עסקאות מתוזמנות היטב.

בעשורים האחרונים, הטכנולוגיה אפשרה ליותר משקיעים לתרגל את סגנון ההשקעה הזה מכיוון שהכלים והנתונים נגישים מתמיד.

ניתוח פונדמנטלי

אנליסטים יסודיים רואים את הערך הפנימי של מניה. הם בוחנים את סיכויי התעשייה, איכות הנהלת החברה, הכנסות החברה ושולי הרווח שלה.

רבים מהמושגים שנדונו לאורך היצירה הזו נפוצים בעולמו של האנליטיקאי היסודי.

ניתוח טכני מתאים ביותר למי שיש לו את רמת הזמן והנוחות עם נתונים כדי להשתמש במספרים בלתי מוגבלים. אחרת, ניתוח יסודי יתאים לצרכים של רוב המשקיעים, ויש לו יתרון של הגיון טוב בעולם האמיתי.

ניהול עלויות

שואפים לשמור על עלויות נמוכות. עמלות תיווך ויחסי הוצאות קרנות נאמנות מושכים כסף מהתיק שלכם.

ההוצאות הללו עולות לכם כסף היום ובעתיד. לדוגמה, על פני תקופה של 20 שנה, עמלות שנתיות של 0.50% על השקעה של 100,000 דולרים יורידו את שווי התיק ב-10,000 דולר. במהלך אותה תקופה, עמלה של 1% תפחית את אותו תיק ב-30,000 דולרים.

כיצד הר הביטוח יכול לתרום לניהול פיננסי מיטבי?

אתרי הר הביטוח משרד האוצר והר הכסף, הינן פלטפורמות נהדרות לקבלת מידע מרוכז אודות התיק הביטוחי שלכם שכולל מכשירי ביטוח והשקעה פנסיוניים. תיק ההשקעות שלכם לא כולל רק מסחר עצמאי בשוק ההון או ניהול מכשירי השקעה אחרים אלא גם מוצרי השקעה פנסיוניים כגון קרן השתלמות, גמל להשקעה וכמובן ביטוחי פנסיה.

הבנה של מסלולי ההשקעה והחיסכון שלכם החסכונות הקיימים שלכם, היא פרט חשוב מאוד בהערכת ההון הכולל שיש לכם, ניהול סיכונים, בדיקת כפל ביטוחים והיערכות כלכלית לעתיד. באתרי “הר הביטוח” ו”הר הכסף” תוכלו לקבל את כל המידע אודות המוצרי הפנסיוניים שלכם, כך שתוכלו לנהל אותם באופן מיטבי.

ניהול פיננסי וניהול השקעות מקצועיים

לניהול השקעות ופיננסיים מקצועי יש מגוון יתרונות אבל הבולט שבהם הוא ההבנה והידע המעמיקים של מנהל ההשקעות בתחום.

אם אתם רוצים ליצור תיק השקעות שעושה עבורכם יותר, צרו איתנו קשר והמומחים של wise ישמחו לעמוד לשירותכם.

אפעל 6, פתח תקווה

פקס: 073-7684148

076-5401115

sherut@wise-fp.co.il

WordPress Video Lightbox Plugin