האם אני צריך ייעוץ כלכלי אישי או שעדיף לעשות זאת בעצמי?

האם אני צריך ייעוץ כלכלי אישי או שעדיף לעשות זאת בעצמי?

גם אתם בוודאי התחבטתם בשאלה עתיקת היומין: האם משתלם לקחת יועץ פיננסי אישי? חשוב שתדעו כי ההחלטה אם לקבל ייעוץ פיננסי מקצועי או לנהל את כספיכם באופן עצמאי הינה החלטה גדולה. לא כולם צריכים מערכת יחסים מתמשכת עם יועץ פיננסי או יועץ השקעות אך לעבודה עם יועץ פיננסי פרטי ישנם יתרונות רבים העשויים לשפר את העתיד הכלכלי שלכם באופן משמעותי. אם אתם מתלבטים מהו הצעד הנכון עבורכם, הנה כמה שאלות שעליכם לשאול את עצמכם ושאולי יסמנו לכם שהגיע הזמן ליצור קשר עם יועץ פיננסי.

אם לא תעבדו עם יועץ פיננסי אישי, האם באמת תעשו את זה בעצמכם?

ניהול נכון של הכספים, ההשקעות שלכם וקבלת החלטות פיננסיות נכונות דורשות זמן, מיומנות ומאמץ. מה גם שלא מדובר בפעולה חד פעמית אלא בתהליך מתמשך. לעת עתה, נניח בצד את הכישורים הדרושים לניהול פיננסי מיטבי ונתמקד בזמן שהוא המצרך היקר ביותר שלנו. יש הרבה דברים בחיים שאתם יכולים לעשות כמו לרוץ מרתון או ללמוד שפה חדשה, אבל עם כל הרצון הטוב, זה לא אומר שתעשו את כל אלה.

לבעלי קריירות, לבעלי עסקים, להורים עובדים ומטפלים יש הרבה משימות יומיומיות. מציאת זמן לחקור שאלות פיננסיות, להעריך את האפשרויות שלכם ולבצע החלטות מושכלות לוקחים זמן.

ההחלטות הפיננסיות שלנו מורכבות וקשורות זו בזו. למהלך פיננסי אחד עלולות להיות השלכות לא מכוונות על היבט אחר של חייכם. איך אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר אם לא עשיתם זאת בעבר? לעתים קרובות מה שהופך יועץ פיננסי לטוב במיוחד הוא היכולת שלו לשמור אתכם על המסלול ולזהות באופן יזום סיכונים והזדמנויות פיננסיות הנקרות בפניכם. אנו מעריכים ניסיון כמעט בכל היבט של החיים אז למה לוותר עליו בכל הנוגע לניהול הפיננסי שלכם?

האם אתם יודעים לאן הולכים כל הכספים שלכם?

אם הכספים שלכם לא מאורגנים ואתם לא יודעים היכן אתם עומדים מבחינה כלכלית – קשה לדעת מהו בדיוק מצבכם הכלכלי, במיוחד אם אין לכם אסטרטגיית חיסכון או השקעה. במצב כזה מומלץ בהחלט לפנות ליועץ פיננסי במקום לעשות זאת בעצמכם. בתור התחלה, יועץ יכול לעזור לכם להעביר או לאחד חשבונות, הלוואות וחסכונות ולנתב אותם למקומות הטובים וכלכליים ביותר עבורכם. 

יש הרבה גורמים המשפיעים על מצבכם הפיננסי, למשל הוצאות גדולות מההכנסות שלכם וגוררות אוברדרפט ועמלות גבוהות או פיזור כספים שאינו יעיל וכלכלי עבורכם.  חשוב מאוד לדעת היכן אתם עומדים מבחינה כלכלית, במיוחד אם התשובה לכך מעוררת בכם חששות. 

במהלך התהליך הפיננסי שתעברו עם יועץ, אתם יכולים גם לדון בפיתוח אסטרטגיית ניהול כספים והשקעה מגובשת ולהבין כיצד לעקוב אחר המטרות הפיננסיות שלכם. מיפוי, ארגון ובניית אסטרטגיה עתידית הינם צעדים קריטיים אבל התהליך לא נגמר רק שם. לעתים קרובות אנשים זקוקים לעזרה ביישום של ההחלטות והאסטרטגיה, בשמירה על המסלול שקבעו ובשמירה על יעדי החיסכון שלהם.

האם אתם עומדים בפני החלטות משנות חיים?

אנשים רבים נוטים להתעלם מהחלטות רבות שעליהם לקבל אבל אתם לא תמיד יכול לסמוך על אחרים שיקבלו החלטות טובות עבורכם במיוחד כאשר מדובר בהחלטות גדולות ומשמעותיות. לשם כך תזדקקו לכלים, לניסיון ולאובייקטיביות שיועץ פיננסי מביא על מנת לעזור לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם ברגע האמת.

החלטה לפרוש לגמלאות, למשוך כספי חיסכון מסויימים, למכור עסק, לרכוש מוצרים, לעבור דירה או להשקיע את כספכם בתחום מסוים הן רק כמה דוגמאות להחלטות פיננסיות משמעותיות. גם אי נקיטת פעולה מעשה מהווה קבלת החלטה שעשויה לגרור השלכות כלכליות.

אין סיבה לירות מהמותן כאשר כל כך הרבה מונח על כף המאזניים. תכנון פיננסי ופנסיוני יכול לעזור לכם להעריך באופן מושכל ומיטבי את ההחלטה, להבין את ההשפעה שלה על תחומים אחרים בחייכם ולהעריך את החלופות העומדות בפניכם.

תוכנית פיננסית מקיפה יכולה לעזור לכם לקבל החלטות פיננסיות גדולות

תוכנית פיננסית מסייעת בהשגת ארבע יעדים עיקריים:

  1. תוכנית פיננסית אישית עוזרת לכם לענות על השאלות הגדולות וחשובות כמו האם כדאי לפרוש כעת? האם כדאי לפרוע את המשכנתא? כמה כדאי לחסוך כדי לשמור על אורח חיים יציב וטוב וכיצד ניתן לצמצם את ההוצאות המשפחתיות? יצירת מודל פיננסי היא הדרך הטובה ביותר להעריך את המטרות שלכם ולהשוות חלופות.
  2. יועץ פיננסי מאפשר לכם להעריך נכון את “תופעות הלוואי” של המהלכים הפיננסיים שלכם כמו מיסוי, תשלום עמלות, תשואות ומימון מטרה אחת על חשבון מטרה אחרת. החיים הפיננסיים שלנו שלובים זה בזה בצורה מדהימה. התבוננות צרה עליהם לא תספק לכם את התמונה המלאה. הדרך היחידה לקבל פרספקטיבה רחבה ומעמיקה היא באמצעות יצירת תוכנית פיננסית.
  3. ייעוץ פיננסי מאפשר לכם לכמת ולבחון אלטרנטיבות שונות באמצעות ניתוח של השלכות ותרחישים אפשריים.
  4. בדיקת השלכות וסיכונים באמצעות סימולציות כדי להבטיח שבכל זמן נתון תוכלו להתנהל באופן המיטבי ביותר עם הכסף שלכם. על ידי התחשבות בתנודות התשואה במכשירי החיסכון השונים ועל ידי תכנון של הוצאות לא צפויות שעשויות להשפיע על תזרים הכספים הקבוע שלכם, הערכת סיכונים יכולה לעזור לכם להרגיש בטוחים בידיעה שאתם נערכים באופן נכון ומיטבי לתרחישים רבים. 

אם קבלת עזרה מיועץ פיננסי תעניק לכם שקט נפשי או תפחית את הלחץ שלכם סביב מצבכם הכלכלי – היא שווה את זה.

יש הרבה סיבות שבעלי משפחות, יחידים ומשקיעים בוחרים לקבל ייעוץ כלכלי אישי. אחת הסיבות לכך היא השקט הנפשי שיועץ פיננסי מספק לאנשים ולמשפחותיהם. אם לאנשים עובדים אין זמן לנהל ולפקח על הכספים שלהם הדבר יכול לגרום ללחץ מתמשך. כאשר אדם עומד בפני פרישה לפנסיה ואינו יודע כמה כסף יוכל להוציא בחודש, הוא עשוי לחוות לחץ גדול. ומה קורה כאשר אחד המפרנסים במשפחה הולך לעולמו או אינו יכול לעבוד יותר? במקרים אלו בני המשפחה יזדקקו לעזרה בהתנהלות הכלכלית.

בחברת wise תמצאו יועצים פיננסיים ופנסיונים מומחים אשר יסייעו לכם בניהול פיננסי מיטבי שמתאים בדיוק לצרכים שלכם ולעתידכם. 

הסיבים 9, פתח תקווה

פקס: 073-7684148

076-5401115

sherut@wise-fp.co.il

WordPress Video Lightbox Plugin