אפיקי השקעה מומלצים, שיסייעו לכם לבסס עתיד כלכלי טוב יותר

אפיקי השקעה מומלצים, שיסייעו לכם לבסס עתיד כלכלי טוב יותר

כולנו היינו שמחים לדעת שבעתיד הרחוק, עם פרישתנו לגמלאות, נוכל להנות מסכומים שהצטברו אצלנו בחשבון הבנק כתוצאה מהשקעות שונות, וישמשו אותנו לצורך חיי רווחה, החל מנקודת הזמן הזו. מהן הדרכים הפופולריות לבצע השקעות בקרב ישראלים, ומה חייבים לקחת בחשבון לפני שקופצים למים?

נכון שזה עוד נראה רחוק, אבל היום הזה יגיע, היום בו לא תצטרכו לעבוד יותר, תפרשו לגמלאות ובתקווה – תחיו את החיים הטובים, תבלו, תטיילו ותגשימו חלומות ישנים. זה נשמע כמו איחול ליום ההולדת, אבל למעשה, זהו החלום האמיתי של רוב האנשים – להגיע לרגע בו אפשר לנוח ולהנות מהחיים, ואם אפשר, לעשות זאת עם מינימום דאגות על הראש. 

אם נתעכב רגע על המשפט האחרון, יתבהר כי “דאגות” הן בדרך כלל סביב עניינים כלכליים, וכאשר יש מספיק כסף, יש פחות דאגות, ואפשר להתפנות להנות מהחיים האלו בנחת, גם אם מדובר בתמיכה בילדים ובנכדים. 

אז איך דואגים לבסס עתיד כלכלי טוב יותר, כבר מעכשיו? ובכן, ניתוב הסכומים העודפים שיש לנו בחשבון לעבר אפיקי השקעה מומלצים הם התשובה. אבל יש לדעת איך לעשות זאת. 

הבעיה של הפרילנסרים – אין מי שדואג לפנסיה 

אחד מאפיקי ההשקעה הנפוצים ביותר הם כמובן קרנות הפנסיה והחסכונות הפנסיוניים. במידה ואתם שכירים, המעסיקים דואגים להפקיד עבורכם ובשמכם בכל חודש סכומים בחסכונות הפנסיוניים, בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות.

אך במידה ואתם עצמאיים, עלולה להיווצר כאן בעיה. לפי חוק הפנסיה שנחקק זה מכבר בארץ, חלה עליכם חובה להפריש סכום מסוים לחיסכון הפנסיה שלכם בכל חודש, אם כי הסכום הזה יורד מהמשכורת החודשית שלכם, ולעתים עלול ליצור בעיה או אפילו להכניס אתכם למינוס, כבר עכשיו, רק לצורך כך שתוכלו לחיות טוב יותר בעתיד. כמו כן, אין לדעת איך תיראה הפנסיה שלכם, וכמה בסופו של דבר תוכלו לקבל ממנה, בעוד עשרות שנים מעכשיו. במילים אחרות, קשה לסמוך על הפנסיה כאפיק השקעה מספק, שיבטיח לכם חיי רווחה בעתיד.

הדרך הנכונה לדאוג לעתיד – לפנות לאפיקי השקעה

לכן, הפתרון הטוב ביותר הוא להשקיע כסף בצורה חכמה ומחושבת, באפיקי השקעה מומלצים. במיוחד במקרים בהם יש לכם סכומים שפשוט שוכבים להם בחשבון העובר ושב ולא ממונפים לכדי השקעות מניבות. כדאי להתחיל ולהשקיע ויפה שעה אחת קודם, מאחר ולזמן יש כאן משמעות אדירה. קודם כל, ככל שיעבור יותר זמן, תוכלו להרוויח יותר מהצטברות הריבית על הכסף שהשקעתם. בנוסף, הערך של הכסף שלכם יהיה מוגן משחיקה, ואף יוכל כמובן להניב עבורכם רווחים נאים.

כמו כן, אם כבר עסקנו בעולמם המורכב של העצמאים, חשוב לדעת שאם אתם כאלו, ישנן השקעות מסוימות, כמו קרן השתלמות והשקעות נדל”ן שנחשבות להוצאה מוכרת מס, כך שיש כאן הזדמנות להרוויח מבלי להוציא סכום גדול מהחשבון לשם כך, מאחר ותקבלו עליו החזר. 

עוד סיבה אחת ממש טובה להתחיל להשקיע באופן החכם ביותר ומגיל צעיר ביותר, טמונה בכך שאם תעשו את זה נכון, תוכלו להקדים את גיל הפרישה שלכם ולהנות מעצמאות כלכלית ומחיים שהם פחות או יותר חלומו של כל אדם בחברה המערבית.

צפירת הרגעה – אם “אין לכם את זה” בפיננסיים, ובכל זאת אתם מעוניינים לעשות משהו טוב עם הכסף שלכם, מומלץ לפנות לייעוץ פיננסי, בדגש על מנהל השקעות מומן, לצורך ניהול תיק השקעות מקצועי, שיניב עבורכם את מירב הפוטנציאל.

מהם אפיקי ההשקעות הפופולריים ביותר בקרב ישראלים?

 

מסחר בבורסה ובשוק ההון

לאחר שיותר ויותר אנשים הבינו את המשמעות של דמי הניהול שהבנקים גובים עבור המסחר במניות שהם מבצעים עבורם, רבים החלו להתעניין במסחר בבורסה ובשוק ההון באופן עצמאי. הרבה אנשים מתחילים לשחרר את הגישה השמרנית, לפיה הבנקים הם הפתרון הבטוח וההגון ביותר, ומבינים את סדרי הגודל של העמלות הנגבות מהם. לעומת זאת, בתי ההשקעות יגבו מכם עמלות נמוכות בהרבה, וכך תוכלו לחסוך סכומים של אלפי שקלים בשנה, אם רק תדעו כיצד לנהל את ההשקעות עבור עצמכם. 

עם זאת, כמו בכל אפיק השקעה, רצוי מאוד שתהיה לכם היכרות והבנה עם התחום, שתהיו תמיד עם האצבע על הדופק, ושממש תלמדו כיצד לנהל את ההשקעות בעצמכם. אחרת, ככל הנראה, לא תוכלו להניב את התשואות הרצויות, ואתם עלולים אף להסתכן בהפסדים משמעותיים.

השקעות בנדל”ן בארץ ובחו”ל

על אף שמחירי השכירות מתקשים לעמוד בקצב עליית מחירי הדירות עצמן, השקעה בנדל”ן בישראל עדיין נחשבת לבטוחה באופן יחסי, בעיקר כאשר מדובר על נכסים קטנים. על מנת לבצע השקעות חכמות בנדל”ן בארץ, יש לערוך ריסרץ’ מעמיק, ורצוי שתהיה אוריינטציה כלשהי לתחום, לדעת לאתר “מציאות”, ולהיות בעניינים, במיוחד בהיבט של חיזוי העתיד, כלומר לדעת אילו אזורים עומדים להיות אטרקטיביים יותר בהמשך וכיוצא בזה. 

כך או כך, בטווח הארוך השקעה בנדל”ן בישראל עשויה להיות רווחית, מאחר ולפי איך שזה נראה – המחירים רק ימשיכו לעלות ולעלות. עם זאת, חשוב להשקיע כאמור במחקר ולבחון היטב כל השקעה לגופה. 

אופציה נוספת, שהפופולריות שלה הולכת וגדלה, היא השקעות נדל”ן בחו”ל. בעידן בו מחירי הנדל”ן בארץ לא מפסיקים להאמיר לגבהים חדשים, בחו”ל, גם במדינות שנמצאות אי שם למעלה ב-OECD, ניתן עדיין למצוא נכסים במחירים שווים לכל כיס, שיכולים להניב לכם רווחים נאים. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון גם את הבעייתיות הכרוכה בביצוע השקעה בשלט רחוק, וככל שהמרחק גדל, השליטה שלכם פוחתת. לכן, מומלץ להיעזר בחברות מקומיות, ששולטות בעניינים, ויכולות לנהל במקומכם את הנכס מקרוב. 

הסיבים 9, פתח תקווה

פקס: 073-7684148

076-5401115

sherut@wise-fp.co.il

WordPress Video Lightbox Plugin