ייעוץ כלכלי למשפחות: ניהול פיננסי נכון שמוביל לצמיחה

ייעוץ כלכלי למשפחות: ניהול פיננסי נכון שמוביל לצמיחה

יש מגוון אפשרויות המתגלות בחיפוש אחר יועץ כלכלי משפחתי, אך כמו בכל השקעה, חשוב לבדוק היטב מי ילווה את משפחתכם במסע החשוב הזה ליצירת התנהלות כלכלית טובה יותר.

לא פעם, אנשים פרטיים ובמיוחד בעלי עסקים, מפתחים, מתחזקים ומצמיחים את הנכסים הפיננסיים שלהם באמצעות תכנון פיננסי נבון. תכנון פיננסי משפחתי אינו יוצא דופן. תכנון פיננסי הוא לעתים קרובות פשוט יותר כאשר יש אתם לוקחים בחשבון רק את השיקולים האישיים שלכם, אך כאשר אתם מוסיפים לתמהיל שלל שיקולים של בן או בת הזוג ושל ילדיכם – העניין כבר הופך למסובך יותר.

לאירועי חיים גדולים כמו נישואים, הבאת ילדים, מימון השכלה גבוהה לילדים ופרישה ישנם השפעות עצומות על התכנון הפיננסי. מסיבה זו חשוב להתחיל לתכנן ולחסוך עבורם באופן שוטף במשך שנים.

מהו ייעוץ כלכלי למשפחות?

ייעוץ כלכלי למשפחות הוא למעשה תכנון עתידי של כספי המשפחה שלכם ויצירת התנהלות פיננסית מיטבית ומותאמת עבורכם. מטבעו, תכנון פיננסי משפחתי אינו דבר שאחד מבני המשפחה מבצע בעצמו. זהו תהליך משותף, המנוהל באופן אידיאלי על ידי בני זוג, שלוקח בחשבון את המשאבים, האחריות והמטרות לטווח הקצר והארוך של כל המשפחה.

יצירת תוכנית פיננסית מסודרת היא רעיון נהדר עבור כל משפחה – הן עבור משפחות בעלות כושר השתכרות נמוך והן עבור בעלות משפחות בעלות הכנסה גבוהה, נכסים וחסכונות. התוכנית הפיננסית מאלצת את בני המשפחה ליצור מסלול להגשמת החלומות הפיננסיים שלהם. בנוסף, התכנית מאפשרת למשפחות ליצור יחד מתווה סביר כיצד להשיג את המטרות שהוצבו.

השנים נוטות לחלוף מהר מאוד ויצירת תוכנית פיננסית משפחתית עוזרת להבטיח שלא תפספסו אבני דרך פיננסיות חשובות רק משום לא התכוננתם לקראתן. קיום תוכנית כלכלית משפחתית מוצקה אשר מתייחסת באופן רחב למטרות הפיננסיות, לצרכים המשפחתיים, להכנסות המשפחה ולאירועים עתידיים – תפחית באופן דרמטי את הלחץ הכלכלי המשפחתי בטווח הארוך.

ולבסוף, עם ההדרכה הנכונה, משפחות יכולות למנף אסטרטגיות חיסכון והשקעה ולהקצות כסף ביעילות רבה יותר למטרות עתידיות.

אלו משפחות צריכות יועץ כלכלי משפחתי?

כאמור, ניהול תקציב משפחתי ויצירת תכנית פיננסית משפחתית הן מנות חלקן של משפחות רבות ומגוונות. כל משפחה יכולה להפיק תועלת גדולה מייעוץ כלכלי משפחתי ממוקד ואיכותי.

גם אם אתם מחזיקים בנכסים וחסכונות והנכם בעלי הכנסה גבוהה – אנו ממליצים לכם להיעזר ביועץ כלכלי משפחתי אשר יסייע לכם במימוש היעדים הפיננסיים שלכם לאורך זמן ובאופן אפקטיבי. תכנון פיננסי משפחתי יכול להיות מאתגר ללא הדרכה וסיוע של יועץ פיננסי.

עבור משפחות אשר מתקשות ביצירת חיסכון ונתקלות בקשיים כלכליים – ייעוץ פיננסי משפחתי יכול להוות גלגל הצלה אשר יסייע לכם באופן מסודר וברור לצאת מחובות לחיסכון וממצוקה כלכלית להצלחה. ניהול תקציב משפחתי הוא חלק אינטגרלי בתכנון פיננסי וכאשר הוא נעשה באופן אישי המותאם להרכב המשפחתי, לצרכי המשפחה, לאופי המשפחה ומטרותיה, סיכויי ההצלחה גדלים באופן משמעותי. 

בניגוד לכמה צורות אחרות של תכנון פיננסי, תכנון פיננסי משפחתי כרוך בתקשורת משמעותית בין שני צדדים. בנוסף, על מנת שהתהליך יהיה אפקטיבי, שני הצדדים צריכים להיות פתוחים וישרים לגבי מצבם הפיננסי האישי ומטרותיהם הפיננסיות לטווח הארוך.

מתכנן פיננסי בעל ניסיון ואובייקטיביות יעזור לכם לפתור כל מחלוקת פוטנציאלית שתתעורר ויסייע לכם לתעדף את היעדים הפיננסיים המשפחתיים שלכם ולקבוע לוחות זמנים.

שלבים לתכנון פיננסי משפחתי:

 

סקירת כספים

תהליך התכנון הפיננסי של המשפחה מתחיל בסקירה של ההכנסה המשותפת והחוב שלכם. זה יכול להיות מאתגר עבור נשואים טריים שלוקחים על עצמם תהליך תכנון פיננסי משפחתי בפעם הראשונה.

סקירה של החוב המשותף שלכם צריכה לכלול אסטרטגיה כיצד אתם מתכוונים לחסל את החוב. התכנית תכלול תעדוף של החובות שכדאי לשלם תחילה ותקבע ציר זמן כיצד אתם הולכים לעשות זאת. ציר הזמן הזה יהיה כמובן תלוי בהכנסות ובהוצאות שלכם. ייתכן שתצטרכו לשנות את ההוצאות שלכם בטווח הקצר או הבינוני כך שיתאימו לתוכנית פירעון החוב שלכם.

קביעת מטרות

זהו החלק המרגש בתכנון פיננסי משפחתי. לאחר שתספקו את הפרטים של הכנסותיכם, הגיע הזמן לתכנן כיצד לנהל אותן נכון.

זה הזמן לחלום בגדול ולתכנן את העתיד (בגבולות ההגיון כמובן). לאחר שתקבעו מטרות ארוכות טווח, תוכלו לעבור אל היעדים הפיננסיים שלכם לטווח בינוני, שהם בדרך כלל בטווח של שנתיים עד ארבע שנים. אלה עשויים לכלול קניית רכב מסוים, בית חדש או חיסכון לאירוע משפחתי.

לבסוף ערכו תכנית להשגת היעדים הפיננסיים שלכם לטווח הקצר, שהם בדרך כלל היעדים שלכם לשנה הקרובה. עד שתגיעו לנקודה זו בתהליך התכנון, אתם אמורים לקבל מושג טוב על מה ריאלי כלכלית עבור המשפחה שלכם בשנה הקרובה.

מיפוי הוצאות ויצירת תכנית לניהול התקציב המשפחתי

זהו השלב בו ניגשים לעבודה מעשית – בוחנים את ההוצאות הנוכחיות של משפחתכם, מתעדפים את ההוצאות ההכרחיות לעומת הוצאות שניתן לוותר עליהן ויוצרים חיסכון בהוצאות החודשיות שלכם.

ממשיכים ליצירת תכנית מגובשת לניהול התקציב המשפחתי כך שתדעו בדיוק על מה הכסף שלכם הולך במהלך החודש ותלמדו להיערך היטב לתרחישים יוצאי דופן בהם תצטרכו להוציא כספים שאינם במסגרת התקציב החודשי. 

התכנית הפיננסית החדשה שלכם תעניק לכם מענה כלכלי שוטף ויומיומי ועם זאת תכלול מטרות עתידיות וארוכות טווח. 

ייעוץ ותכנון פיננסיים הם תמיד השקעה טובה

תכנון פיננסי משפחתי הוא תהליך מורכב וזורם. מדובר בכמות לא מבוטלת של עבודה אך ברגע שנוצרת תוכנית פיננסית משפחתית מוצקה, היא תישא פירות בטווח הארוך. זה לא רק ישתלם לכם כלכלית, אלא גם יעניק לכם ולמשפחתכם שקט נפשי בידיעה שיש בידכם מסלול מגובש ומתוכנן שיסייע לכם לנהל את התקציב המשפחתי באופן מיטבי לאורך שנים רבות.

רוצים ליצור תוכנית פיננסית המדויקת למשפחתכם? בחברת wise עומדים לרשותכם יועצים פיננסים בעלי ניסיון עשיר המומחים בתכנון פיננסי למשפחות. נשמח לסייע גם לכם.

אפעל 6, פתח תקווה

פקס: 073-7684148

076-5401115

sherut@wise-fp.co.il

WordPress Video Lightbox Plugin